Jei ketinate tuoktis bažnyčioje

Planuojate tuoktis bažnyčioje ir jau apsisprendėte dėl datos? Ilgai negaiškite ir norimoje bažnyčioje susitarkite dėl vestuvių datos. Dažnai šiandien poros planuoja vestuves net prieš metus, tad kuo anksčiau suderinsite vestuvių datą su bažnyčia, tuo mažiau netikėtumų Jūsų laukia.

Kokybiškoms vestuvėms pasiruošti reikia ne mažiau šešių mėnesių, kadangi į bažnyčią reikia pristatyti krikšto liudijimą, laisvo stovio pažymą, kurias galite gauti parapijoje, kur buvote krikštyti. Jei esate gavę sutvirtinimo sakramentą, reikia prisiminti jo datą bei vietą, kur jis buvo suteiktas. Tuokiantis ne savo parapijoje, Jums reikės ir leidimo tuoktis už parapijos ribų. Be to, turėsite išklausyti trijų savaičių kursus arkivyskupijos šeimos centre.

Kursuose Jus mokys ne tik kaip bendrauti šeimoje ar ją planuoti, bet ir santuokos sakramento teisės. Taigi šios pamokos gali tikrai praversti gyvenant naujai sukurtoje šeimoje.

Jei tuokiatės su kitatikiu, reikia gauti Vyskupo leidimą, todėl visus reikalingus dokumentus reikia pristatyti bent prieš mėnesį iki vestuvių datos. Tada nekils jokių nesklandumų ir galėsite prisiekti meile po bažnyčios skliautais.