Kaip elgtis prie stalo

Jei svečiai jau sėdi prie stalo, pavėlavusiam svečiui, nors ir labai garbingam, daug dėmesio neskiriama. Prie stalo pavėlavimo priežastys neaiškinamos. Pavėlavęs svečias su kitais pasisveikina tik galvos linktelėjimu, o ne eina aplink stalą, tiesdamas ranką kiekvienam vyrui.
Nesėskite per toli ar per arti stalo. Atstumas iki stalo – per plaštaką. Ant stalo dedamos tik plaštakos(iki riešo). Nesiremkite į stalą alkūnėmis.

Neatsukite nugaros kaimynui, per jį nesišnekėkite su kitu asmeniu.
Vyras didžiausią dėmesį turi rodyti iš dešinės sėdinčiai moteriai, nesvarbu, ar jis jai pristatytas, ar ne.
Vyrams leidžiama atsisagstyti švarką, tačiau kiekvieną kartą atsistojus jį reikia užsisagstyti arba rankos judesiu bent imituoti jo užsagstymą.
Prie stalo niekada nesitaisykite šukuosenos ar drabužių.
Stenkites lūpų dažais neištepti taurių.
Servetėlė dedama ant kelių, o ne po kaklu. Pavalgius lūpos šluostomos lengvai prispaudžiant servetėle, o ne smarkiai ja trinant. Panaudota servetėlė kelis kartus perlenkiama ir padedama ant lėkštės.
Valgant sriubą, nevalia lenkti lėkštę nei į save, nei nuo savęs.
Šeimininkai neturi baigti valgyti anksčiau už svečius, ypač paskutinio patiekalo.
Nekąskite iš visos duonos riekės – atsilaužkite po gabaliuką.
Ant staltiesės nukritusį valgio gabalėlį pakelkite švaraus peilio galeliu, įdėkite į savo lėkštę ir suvalgykite. Sutepta staltiesės vieta uždengiama švaria servetėle.
Nesistenkite būtinai pasemti paskutinį sriubos šaukštą ar suvalgyti paskutinį mėsos kąsnelį.
Suvalgius šaltuosius ar karštuosius patiekalus, šakutė ir peilis padedami ant lėkštės vienas greta kito kotais į dešinę 45 laipsnio kampu stalo krašto atžvilgiu.
Jei nukrinta šakutė ar peilis, nedera jų ieškoti lendant po stalu. Šeimininkės ar patarnautojų paprašykite kito irankio.
Jei kuo nors apipylėte stalo kaimyną, atsiprašykite jo, bet nepulkite apipiltojo šluostyti. Ypatingais atvejais, kai reikalinga šeimininkės pagalba, atsiprašykite ir jos.
Nedera čiulpsint iš tarpdančiu traukti maisto likučių– tam skirti dantų krapštukai. „Operaciją“ atlikite sučiauptomis lūpomis ir kiek įmanoma greičiau, prisidengę burną nosine arba ranka.