Patarimai jauniesiems

Jaunieji, tarpusavyje susitarkite kuris iš Jūsų bendraus su atlikėjais. Taip bus lengviau ir Jums, ir atlikėjams. Nepamirškite tarpusavyje pasitarti.

– Mes pasitarėme ir aš nusprendžiau.

Atlikėjus pasirinkite tik su rekomendacijomis ir profesionalus.

– Savo akimis mačiau kaip jaunosios verkia pamačiusios, nieko nesuprantančius , o tik norinčius pasipelnyti planuotojus, nekokybiškas vestuvines nuotraukas, nuobodžius video filmus arba prisigėrusius muzikantus…

Reikėtų iš anksto susitarti, kas už kokias vestuvių išlaidas mokės, kad vėliau nekiltų nesusipratimų.
Vestuvinės nuotraukos turi išlikti visam gyvenimui. Iš anksto pasirūpinkite profesionaliu fotografu.

Didžiausia kiekvieno pokylio, taip pat ir vestuvių , puošmena yra skonis ir saikas. Nepaverskime šventės savo pasiturinčio gyvenimo demonstravimu. Pokylio salę puoškite tik gyvomis gėlėmis, nesistenkite jų pakeisti dirbtinėmis.
Iš anksto paruoškite vazas dovanotoms gėlėms pamerkti. Padovanotų gėlių nededame ant jau papuošto vaišių stalo. Joms turėtų būti numatyta speciali vieta.

Komponuodami puokštes nepamirškite, kad ne visos gėlės tarpusavyje gerai „sutaria“. Netinkamai sugrupuotos jos gali pernelyg greitai nuvysti, prarasti aromatą ir pan.
Staltiesė visuomet turi būti nepriekaištingai išskalbta ir išlyginta.
Neperkraukite stalo valgiais. Didesnį dėmesį skirkite jų puošimui ir pateikimui.
Gėlės ant šventinio stalo turi būti neaukštos, kad svečiai galėtų matyti vieni kitus.
Nesėskite prie stalo, kol neatsisėdo moterys arba šeimininkai nepakvietė sėstis.
Kai svečių daug, jie žymiai greičiau susiras vietą prie stalo, jei bus išdėliotos stalo kortelės su pavardėmis. Jeigu jos išdėliotos, reikia sėstis ten , kur nurodyta.
Būtų gražu, jei svečiai dovanas galėtų įteikti viešai, tam skirtu laiku.
Jei dovanojate didesnį daiktą, įteikite tik jo prospektą, pasą.
Vestuvės neįsivaizduojamos be romantiško jaunųjų valso. Gal vertėtų, kol yra laiko, atnaujinti šokimo įgūdžius?
Šokius per vestuves pradeda jaunieji. Po to į šokio sūkurį įsijungia tėvai, pamergės su pabroliais ir tik tuomet – kiti svečiai.
Į pokylį vykstame šventiškai apsirengę.
Pravartu vestuvinius batelius prieš iškilmes pranešioti namuose ir pasiimti atsarginę avalynę.
Prie vestuvinės suknelės tinka tik kuklūs papuošalai.
Gėles puokštei jaunoji turėtų rinktis pagal savo ūgį ir derinti prie suknelės. Be to, nepamirškite, kad kai kurios gėlės labai greitai vysta.
Tradicinės vestuvių suknelių spalvos – balta, dramblio kaulo, rožinė. Nuotaka turi būti tikra, kad suknelė jai tinka ne tik iš priekio, bet ir iš nugaros – juk per ceremoniją teks stovėti nugara į svečius.
Antrą kartą tekanti nuotaka paprastai šydu nesidabina. Jeigu moteris renkasi baltos spalvos suknelę, ji turėtų šiek tiek skirtis nuo tradicinės vestuvių suknelės.
Jei nuotaka laukiasi ir jos padėtis jau pastebima, jei nederėtu puoštis tradicine vestuvių suknele ir šydu. Tokiu atveju labiau tiktų pastelinės spalvos suknelė.
Damai reikia turėti savo šukas, veidrodėlį, visą reikalingą kosmetiką, atsargines pėdkelnes.
Jei per pokylį nutrūko petnešėlė arba iširo siūlė, pirmiausiai siūlome nesinervinti. Reikia pasakyti : „Atsiprašau, aš jus paliksiu kelioms minutėmis“ ir lyg niekur nieko išeiti. Eikite ramiai, netraukydama ir netaisydama drabužių, nes taip tik atkreipsite į save dėmesį.
Dera žinoti, kad pagal etiketą rankinės jokiu būdu negalima duoti palaikyti vyriškiui. Jeigu jums, pavyzdžiui, atsirišo batraištis, paprašykite savo kavalierių jį užrišti ir ištieskite koją, tegu jis pasilenkia ir užriša.